Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50100970 |
| Type | SO-63A-FS-400V-4P-6H-IP67-K01-C01 |
| Material | Plastic |
| Current | 63 A |
| Voltage max. (V) | 400 V |
| Protection class | IP67 |
| Number of sockets | 1 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Clock face position | 6h |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Operational areas | Outdoor, Engine room, Indoor work space |
| Mounting | Surface mounting |
| Weight | 0,92 kg |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Contact: standard Connection technology: Screw terminals - SoftCONTACT - back-mounted, with cable entries once upstairs and two downstairs blind, - lower housing to be rotary 180°, made of plastic - without cable glands Pre-stamping for cable entry: 3x M40 |
|