Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50101065 |
| Type | SO-16A-FS-400V-4P-6H-IP67-K03-C01-A03 |
| Material | Plastic |
| Current | 16 A |
| Voltage max. (V) | 400 V |
| Protection class | IP67 |
| Number of sockets | 1 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Clock face position | 6h |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Mounting | Surface mounting |
| Weight | 2,35 kg |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Contact: standard Connection technology: Screw terminals - switched off - mechanical DUO-interlock - RCD (0.03A) - FI switch - other leakage current ratings on request - receptacles can be padlocked Pre-stamping for cable entry: 3x M32 |
|