Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50101431 |
| Type | PH B 6671 WAB Si |
| Voltage | 250 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP54 |
| Material | Thermoplastic |
| External dimensions LxWxH | 85x85x55mm |
| Socket insert | 2 - poles + PE |
| Weight | 0,15 kg |
| Colour | Grey |
| Mounting | Surface mounting |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Export socket with earth pin surface mounting IP 54 1-gang with child protection 2-pole, 10/16A, 250V Colour: grey with hinged cover |
|