Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50102574 |
| Type | PH-SSS-16D-NWT |
| Voltage | 250 V |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP20 |
| Material | Thermoplastic |
| External dimensions LxWxH | 60x101x48mm |
| Socket insert | SCHUKO |
| Terminals/poles | 2-pole + E |
| Number of sockets | 2 |
| Weight | 0,1 kg |
| Colour | Pure white, similar RAL 9010 |
| Mounting | Surface mounting |
| Tariff number | 85366990 |