Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50103018 |
| Type | WER-B-230AC-RD, Flash light |
| Material | Polypropylene |
| Material globe/diffuser | Polycarbonate |
| Globe colour | Red |
| Voltage min. (V) | 115 V |
| Voltage max. (V) | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Protection class | IP67 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 50 °C |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Average lamp durability | 50000 h |
| Type of cable gland | M 20 x 1,5 |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Mounting | Wall, Ceiling, Surface mounting |
| Colour | Black |
| External dimensions LxWxH | 85x85x72mm |
| Weight | 0,13 kg |
| Tariff number | 94051990 |
| Remarks: LED Double flash light 115-230V AC Housing WISKA-COMBI with 8 elastic self-sealing puncture-membranes for cable entry, 8 intergrated M20 thread for mounting without lock nut Cable glands M20x1.5 to be ordered separately |
|