Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50106552 |
| Type | TKL 100 / E27 |
| Wattage | 100 W |
| Power^ | 1 x 100 W |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP20 |
| Operational areas | Indoor work space, Indoor accomodation |
| Lampholder | E27 |
| Number of lampholder | 1 ST |
| Lightsource | Incandescent lamp, Halogen lamp, variable |
| Lightsource incl. | No |
| Type of cable | non-armoured |
| Mounting | Desktop |
| Tariff number | 94054990 |
| Remarks: - Switch in the lighting head - Mains lead approx. 1,5m H03VV-F 3G0,75 c/w Schuko-plug - inclusive table clamp 16-85mm opening |
|