Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50107130 |
| Type | USB-charging-Schuko socket 2401933 - SE |
| Voltage | 250 V |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP44 |
| Material | Cast aluminium |
| Using for cable gland |
|
| Type of cable gland | PG16 / 12-14mm |
| External dimensions LxWxH | 160x75x59mm |
| Socket insert | SCHUKO/USB |
| Weight | 0,6 kg |
| Colour | RAL 7035 |
| Mounting | Surface mounting |
| Variations | on request |
| Remarks: USB-charging socket: - 2x USB 2.0 A - 100-240V AC, 50/60Hz - Out 5V DC - max. 500mA Schuko-socket: - 16A / 250V AC |
|