Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50107465 |
| Type | SO-32A-FS-440V-4P-3H-IP67-K02-C01 |
| Material | Plastic |
| Current | 32 A |
| Voltage max. (V) | 440 V |
| Protection class | IP67 |
| Number of sockets | 1 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Clock face position | 3h |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Mounting | Surface mounting |
| Weight | 0,5 kg |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Contact: nickel plated contacts, highly heat resistant contact carrier Connection technology: Screw terminals - Lower part of housing can be rotated through 180° - without cable glands Pre-stamping for cable entry: 3x M25 |
|