Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50108861 |
| Type | PL-Luminaire LED 6W 97430715624DC |
| Material | Cast aluminium |
| Material globe/diffuser | Polycarbonate |
| Globe colour | Opal |
| Wattage | 6 W |
| Voltage | 24 V |
| Type of Voltage | DC |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Luminous flux | 500 lm |
| Power supply, electronic | Low voltage 24VDC |
| Type of cable gland | PG16 / 12-14mm |
| Ø cable diameter min | 12 mm |
| Ø cable diameter max | 14 mm |
| Using for cable gland |
|
| Equipment | Aluminium pressure screws PG16 |
| Mounting | Surface mounting, Wall, Ceiling |
| Colour | RAL 7035 |
| External dimensions LxWxH | 244x86x69mm |
| Weight | 0,74 kg |
| Surface | Powder coated |
| Approval | SGS |