Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50109071 |
| Type | USB-socket 2401831 - SE |
| Voltage | 100 V - 240 V |
| Current | 3 A |
| Protection class | IP44 |
| Material | Cast aluminium |
| Using for cable gland |
|
| Type of cable gland | PG16 / 12-14mm |
| External dimensions LxWxH | 75x75x59mm |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 90 °C |
| Socket insert | USB |
| Weight | 0,3 kg |
| Colour | RAL 7035 |
| Mounting | Surface mounting |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: USB-Socket: - 2 x USB A 2.0 - 100-240VAC, 50/60 Hz - Out 5V DC - max. 3A - USB according to DIN EN 50558 |
|