Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50109821 |
| Type | PH D 1603/CUSB SPVO |
| Voltage | 240 V |
| Protection class | IP20 |
| Material | Thermoplastic |
| External dimensions LxWxH | 81x81x41mm |
| Weight | 0,1 kg |
| Colour | Pure white, similar RAL 9010 |
| Mounting | Recessed mounting |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: USB charging station 3.4 A, with USB type A+C (QC3.0). With 1x USB A + 1x USB C, output voltage 5-12 V, for supplying and charging mobile devices, the charging current is automatically divided between the charging sockets divided between the charging sockets |
|